Pytania dotyczące usług

Czy porządkowanie po pogrzebie obejmuje też umycie grobu ?

Usługa „porządkowanie po pogrzebie” obejmuje wysprzątanie grobu na sucho. Na prośbę klienta można rozszerzyć ją o umycie płyty nagrobka, za dodatkową, uzupełniającą opłatą. W takim przypadku należy się z nami skontaktować.

Czy można zamówić kilka razy w roku, np. raz na kwartał, uporządkowanie grobu i zapalenie zniczy?

Oferujemy indywidualne Pakiety opieki całorocznej, dostosowane do oczekiwań klientów. Istnieje zatem możliwość realizacji wybranej liczby usług w określonym przez Państwa terminie.

Czy można umówić się z pracownikiem wykonującym usługę aby pokazać grób i nadzorować pracę?

Klienci nie mają bezpośredniego kontaktu z pracownikiem, wykonującym prace porządkowe przy wybranym grobie. Specjalne prośby dotyczące wykonywanej usługi, są ustalane na etapie składania zamówienia i zamieszczone w uwagach, a po wykonaniu pracy wysyłamy raport zdjęciowy.

Czy myjemy groby z lastriko również przy użyciu myjki ciśnieniowej?

Nie. Oferujemy jedynie tradycyjne ręczne mycie, przy użyciu środków myjących dostosowanych do rodzaju grobu i odpowiednich szczotek lub ściereczek.

Czy przy odchwaszczaniu stosujemy jakieś środki chemiczne przeciw chwastom?

Pracownik wykonujący usługę odchwaszczania, korzysta z wybranych narzędzi ogrodniczych, nie używając chemicznych środków chwastobójczych, chyba że na specjalne życzenie klienta i za dodatkową opłatą.

Czy usuwamy ślady po parafinie, wosku, rdzy z płyty nagrobnej?

Pracownik przed przystąpieniem do mycia, usuwa tylko parafinę, wosk który zastygł na płycie. Parafina bardzo często przenika trwale w głąb kamienia, zostawiając tłuste plamy, których zwykłe mycie nie usuwa, tym bardziej, że woda do mycia grobu jest zimna. Plamy po rdzy nieraz udaje się usunąć, najczęściej z granitowych nagrobków. Na grobach z lastriko, o porowatej powierzchni, jest to trudne i odbarwienia pomimo szorowania mogą zostać.

Czy w ciągu roku można zamówić tylko samo dosypanie żwirku jeśli zajdzie potrzeba?

Tak, istnieje taka możliwość

Czy mycie lastriko obejmuje również usunięcie mchu z pomnika?

Nagrobki wykonane z lastriko, czyścimy przy użyciu szczotek o różnej twardości i mocniejszych płynów myjących. Usunięcie mchu i zielonego nalotu, który wniknął w porowatą powierzchnię lastriko wymaga zamówienia dodatkowego szczotkowania dla uzyskania lepszego efektu. Starsze, nieczyszczone regularnie nagrobki bardzo ciężko przywrócić do zadowalającego stanu wykonując jedynie jednorazową usługę mycia.

Czy pracownik może wykonać zamówienie na cmentarzu, którego nie ma na liście?

Zamówienie może być dodane wówczas, gdy wybrany grób znajduje się na cmentarzu umieszczonym w naszej bazie cmentarzy, albo jest widoczny na mapce na stronie Cmentarium.pl. Jedynie w szczególnych możemy wykonać usługę na innym cmentarzu, ale znajdującym się w mieście, w którym aktywnie działamy.