Magdalena Mielnik

7 listopada 2017 odeszła w wieku 26 lat znana polska triathlonistka Magdalena Mielnik. Triathlon uprawiała od 2007 roku, a w roku 2008 dołączyła już do polskiej kadry narodowej. Pochodziła z Olsztyna i była zawodniczką Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego Olsztyn.

Na swoim koncie miała tytuły mistrzyni Polski w triathlonie i młodzieżowej mistrzyni Europy w aquatlonie 2014, srebrny medal w Pucharze Polski 2016. Ostatni raz w barwach reprezentacji Polski wystartowała w Pucharze Europy w Portugalii w kwietniu tego roku. Próbowała startować w Igrzyskach Olimpijskich w 2015 r., co jej się nie udało i za cel postawiła sobie wzięcie udziału w Igrzyskach Olimpijskich w triathlonie 2020.

Miała jasno wytyczone cele i wytrwale do nich dążyła. Cezary Figurski - trener Mielnik, wspomina ją jako bardzo pracowitą, pogodną i dynamiczną. Niestety parę miesięcy przed swoją śmiercią trafiła do szpitala psychiatrycznego wskutek, jak to sama określiła "załamania nerwowego". W czerwcu pisać miała na swoim profilu na Facebooku, że dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół stanęła już na nogi. Wszystko wskazywało na to, że najcięższy okres w swoim życiu ma za sobą i wszystko jest na dobrej drodze. Niestety.... Dla środowiska triathlonowego to wielka strata.