Hanna Dunowska

Urodziła się  w 1958 r. w Mińsku Mazowieckim, gdzie ukończyła liceum ogólnokształcące o profilu humanistycznym. Będąc jeszcze na studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie zagrała w dramacie fantasty "Czułe miejsca" Piotra Andrejewa, który został wyróżniony na festiwalu filmów fantastycznych w Porto i Madrycie. Zagrała również w serialu telewizyjnym "Dom" Jana Łomnickiego.
Aktorka występowała na deskach teatrów w całej Polsce - Teatrze Narodowym w Warszawie, Teatrze Nowym im. Gustawa Morcinka w Zabrzu, Teatrze Polskim w Bielsku-Cieszynie. Widzowie znają ją z takich filmów i seriali jak: Kuchnia polska, Bez końca, Siedem elementów, 07 zgłoś się, W labiryncie, Gorzka miłość, Poza zasięgiem, Anioł śmierci. Za rolę w filmie Femina Piotra Szulkina została nominowana w 1990 do nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Wraz z Krzysztofem Ibiszem prowadziła również program rozrywkowy Czar Par i była prezenterką programu telewizyjnego Polonia 1.
Hanna Dunowska ukończyła studium na kierunku psychoterapii metodą zorientowaną na proces i studia podyplomowe na wydziale psychologii na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, po których rozpoczęła pracę jako psychoterapeutka w założonym przez siebie Ośrodku Rozwoju i Psychoterapii "Przemiany". Wcześniej udzielała się w Centrum Praw Kobiet i Centrum Psychologiczno-Terapeutycznym Wspierania Rodziny w Pruszkowie.
W życiu prywatnym była mamą córki Joanny z pierwszego małżeństwa i syna Julka z drugiego. Zachorowała na raka piersi po rozstaniu z drugim mężem. Chorobę pokonała w 2012 roku. Zmarła w wieku 60 lat w Grodzisku Mazowieckim.


screen: you tube Hanna Dunowska - Nasze relacje są jak lustra, w których się przeglądamy. VTV1