Cmentarz znajduje się w miejscowości Glinna k/Starego Czarnowa. Teren pod niego został bezpłatnie przekazany przez gminę Stare Czarnowo Niemieckiemu Związkowi Opieki nad Grobami Wojennymi. W 2000 r. żołnierze polscy i niemieccy ogrodzili teren drucianą siatką i postawili krzyż. W tym samym roku ekshumowano szczątki niemieckich żołnierzy z Cmentarza Centralnego w Szczecinie i przeniesiono do Glinnej. Do roku 2003 trwały prace budowlane na cmentarzu. Od wejścia, główną aleją dojdziemy do krzyża, który znajduje się w centrum cmentarza. Od alei głównej rozchodzą się pozostałe alejki. Po obu stronach alej mamy rozmieszczone kwatery zbiorowych mogił na których stoją po trzy krzyże i marmurowe tablice na których widnieją alfabetyczne spisy poległych.
Oficjalne otwarcie cmentarza nastąpiło w roku 2006 i wzięli w nim udział przedstawiciele kościoła polskiego, polskich władz wojewódzkich oraz przedstawiciel Niemieckiego Ludowego Związku Opieki nad Grobami Wojennymi i minister spraw wewnętrznych Meklemburgii.
W 2016 ekshumowano kolejne szczątki żołnierzy niemieckich z terenu pięciu polskich województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i pomorskiego. W kwietniu 2017 r. odbyły się uroczystości pogrzebowe na cmentarzu.
Na cmentarzu do roku 2010 spoczęło 18.170 poległych, a miejsc przeznaczonych na pochówki jest ok. 32 tys. Poszukiwaniem i ekshumacjami oraz przenoszeniem szczątków żołnierzy niemieckich zajmuje się polska Fundacja Pamięć i Niemiecki Ludowy Związek Opieki nad Grobami Wojennymi.
zdjęcie: wikipedia.org/for.: Kapitel