Cmentarz Łostowicki w Gdańsku

Sprzątamy na tym cmentarzu!

Zamów usługę wysprzątania grobu, złożenia kwiatów i zniczy lub inną:

Zamów usługę

ul. Łostowicka 35, 80-121 Gdańsk
tel. 58 302 02 07

Zarządca:

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku

ul. Partyzantów 36,
80-254 Gdańsk
tel. 58 302 02 07, 58 341 20 41, 58 341 20 71
e-mail: info@zdiz.gda.pl

wyszukiwarka miejsc pochówku: https://cmentarze-gdanskie.pl/chapter_77037.asp

Cmentarz Łostowicki to nowy cmentarz komunalny w Gdańsku. Jego powierzchnia to ok. 50 ha, pomiędzy ul. Kartuską a aleją Armii Krajowej. Wejście główne i parking znajdziemy od ul. Łostowickiej. Budynek administracji znajduje się po lewej stronie od głównego wejścia. Nekropolia to jedyny cmentarz na którym odbywają się bieżące pochówki w Gdańsku.
Początek nekropolii datuje się na ok. 1906 rok kiedy to powstał cmentarz siedlecki przy kościele Św. Franciszka z Asyżu. Część cmentarza św. Franciszka jest najstarszą, znajduje się od ulicy Kartuskiej. Znajdziemy tam historyczne nagrobki.
Cmentarz pod nazwą Łostowicki przekazano do użytku w 1979 roku. W tej chwili 95% powierzchni wykorzystanej jest na pochówki tradycyjne. Rocznie dokonuje się ok. 1800 pochówków.
Przy głównej alei, obsadzonej tujami i jałowcami, która wiedzie od bramy głównej, znajdziemy dom pogrzebowy z kaplicą wraz z pomieszczeniami gospodarczymi i technicznymi.

Na cmentarzu znajdują się różne kwatery grzebalne:

  • kwatery wojskowe i kombatanckie;
  • kwatery wyznaniowe;
  • pozostałe kwatery.

Znajdziemy tu m.in. Pomnik Ofiar Golgoty Wschodu, mogiłę zbiorową dzieci nienarodzonych, która była pierwszą na Pomorzu, Aleję Zasłużonych, Kwaterę Żołnierzy Armii Krajowej.


zdjęcie: cmentarze-gdanskie.pl
fot.: Karol Stańczak

Groby na tym cmentarzu

Yach Paszkiewicz

Yach paszkiewicz
Ojciec polskiego teledysku
Współtwórca Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Autor ponad czterystu teledysków. Współpracował z wieloma czołowymi, polskimi artystami.

Umieść grób bliskiego

Dodaj grób

Umieść grób bliskiej osoby na tej stronie aby każdy mógł go zobaczyć.