Cmentarz ewangelicko-reformowany w Warszawie Wola

Sprzątamy na tym cmentarzu!

Zamów usługę wysprzątania grobu, złożenia kwiatów i zniczy lub inną:

Zamów usługę

ul. Żytnia 42,
01-198 Warszawa
tel. 22 632 03 30

Zarządca:

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie

Al. Solidarności 76A
00-145 Warszawa
tel. 22 636 99 45

wyszukiwarka grobu na tym cmentarzu : https://warszawa.grobonet.com/

Administrator cmentarza:

Jan Pospiszył

ul. Żytnia 42
01-198 Warszawa
tel. 22 636 03 30

Cmentarz ewangelicko-reformowany w Warszawie jest zabytkowym cmentarzem znajdującym się przy ul. Żytniej 42 na Woli. W 2014 roku został uznany za jedną z pięciu nekropolii tworzących zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach i jest  pomnikiem historii. Oprócz wyznawców Kościoła Ewangelicko-Reformowanego pochowani są tu również protestanci, bezwyznaniowcy i wyznawcy Kościoła Anglikańskiego.
Cmentarz powstał w 1792 dla parafian Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Dwukrotnie został bardzo zniszczony, w 1794 i 1831 roku. W czasie ciężkich walk toczących się podczas powstania warszawskiego w 1944 częściowo zniszczeniom uległy zabudowa cmentarna i spłonęła cała dokumentacja cmentarza.
Na terenie nekropolii odnajdziemy tylko jedną kaplicę rodową - grób Kronebergów. Kaplica służyła do czasu wybudowania nowego budynku za dom przedpogrzebowy. Wśród znanych nazwisk pochowanych na cmentarzu odnajdziemy Annę German- piosenkarka, Mariana Kociniak- aktor, Jeremiego Przyborę- pisarz, poeta, Juliusza Rawicza- jednego z założycieli Gazety Wyborczej i wiele innych nazwisk znanych i zasłużonych osób.


zdjęcie: nekrologi-baza.pl

Groby na tym cmentarzu

Na tej stronie nie umieszczono jeszcze żadnego grobu

Umieść grób bliskiego

Dodaj grób

Umieść grób bliskiej osoby na tej stronie aby każdy mógł go zobaczyć.